vrijdag, 17 maart 2023
Het laatste nieuws op Socinet
  • Login
  • Register
Meer nieuws op Socinet
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
Meer nieuws op Socinet
No Result
View All Result

Vanaf 7 februari minder NS treinen door uitval personeel

27-01-2022
0
vanaf 7 februari minder ns treinen door uitval personeel

De NS laat vanaf 7 februari minder treinen rijden omdat er steeds meer medewerkers thuiszitten door ziekte of omdat ze vanwege de coronaregels in quarantaine moeten. Op trajecten waar nu zes treinen per uur rijden, zullen dat er straks vier zijn, meldt de NS. Op trajecten waar de NS nu vier treinen per uur laat rijden, worden dat er twee.

“Door tijdelijk de dienstregeling af te schalen, creëren we meer ruimte om de oplopende ziektemeldingen op te vangen”, stelt de NS. “Zo blijft onze dienstregeling beter voorspelbaar en hopen we hiermee minder vaak onze reizigers te moeten verrassen met plotselinge treinuitval. Daarnaast vinden wij het belangrijk dat onze zieke collega’s de mogelijkheid hebben om te herstellen.”

Voor de komende dagen houdt de NS rekening met het incidenteel uitvallen van treinen omdat er mogelijk minder conducteurs en machinisten zijn om op de treinen te rijden en er wellicht minder monteurs zijn om de treinen te onderhouden.

Afschalen

Op 7 februari begint de NS met het afschalen van de dienstregeling. De afschaling vindt in stappen plaats. Op 21 februari wil de NS alle aanpassingen hebben doorgevoerd. Vanaf die datum rijdt 85 procent van alle NS-treinen.

LEESOOK:

Forum blijft grootste ledenpartij, BBB grootste groeier

Afval Amsterdam weer opgehaald, maar gaat ‘enkele dagen duren’

Sinds 20 december laat de NS al tijdelijk minder treinen in avond, nacht en spits rijden. Op dit moment vervoert de NS iets meer dan 40 procent van het gebruikelijke aantal reizigers.

Voorbarig

Reizigersvereniging Rover vindt het voorbarig dat de NS “uit angst voor personeelsuitval” nu al aankondigt om in februari minder treinen te laten rijden. “Dat er door ziekte en quarantaine soms minder treinen rijden is overmacht, maar bij voorbaat met de botte bijl in het treinaanbod hakken is een heel ander verhaal”, vindt Rover-directeur Freek Bos. “NS zou na 22 maanden ervaring op te hebben gedaan met de pandemie inmiddels in staat moeten zijn om flexibel om te springen met personeelsuitval”.

De reizigersvereniging wijst erop dat het belangrijk is juist nu waar mogelijk meer treinen te laten rijden om de terugkerende reiziger in het openbaar vervoer goed van dienst te kunnen zijn. Rover wil dat de NS per dag bekijkt of er moet worden afgeschaald in de dienstregeling, zoals nu ook gebeurt wanneer er bijvoorbeeld sneeuw wordt voorspeld.

Bron: ANP

Next Post
quarantaine afgeschaft voor mensen die booster hebben gekregen

Boostertempo zakt verder: afgelopen week ongeveer 343.000 boosterprikken

Please login to join discussion

MEEST GELEZEN

Stemwijzer of kieswijzer voor de gemeenteraadsverkiezingen 2022

coronapersconferenties bevatten hypnosetechnieken

Coronapersconferenties bevatten hypnosetechnieken

corona-booster

De (bij)werking van de booster en een voorspelling van oversterfte

pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld

mRNA-uitvinder Malone: ​​​​”Pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld”

Topbelegger Jeremy Grantham denkt dat ‘superzeepbel’ eindigt in beurscrash van ruim 40% – hier kun je volgens hem wel in beleggen

Baronessen moeten in gesprek over gebruik Kasteel de Haar

Rutte, Kaag, Hoekstra en Segers gedagvaard om ‘illegale machtsovername’

5 redenen waarom draadloos laden van elektrische auto’s nog altijd geen succes is

Welke afstand moet een flitser van een snelheidsbord houden?

Mr. Frank Visser-kijkers vallen massaal over ‘agressieve houding’ buurman

MEEST RECENT

Opnieuw meer corona besmettingen, link met carnaval onduidelijk

Forum blijft grootste ledenpartij, BBB grootste groeier

Bronnen: Italië onderzoekt Facebook-moeder om belastingontduiking

Toezichthouder: camera’s van Tesla’s filmen minder

Kaag wil nog dit jaar richting kiezen voor de Volksbank

Afval Amsterdam weer opgehaald, maar gaat ‘enkele dagen duren’

  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Geldzaken
  • Entertainment
  • Auto
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In