Meer nieuws op Socinet
zondag, 24 september 2023
  • Login
  • Register
Meer nieuws op Socinet
  • Home
  • Algemeen
  • Coronavirus
  • Geldzaken
  • Sport
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Weer
No Result
View All Result
  • Home
  • Algemeen
  • Coronavirus
  • Geldzaken
  • Sport
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Weer
No Result
View All Result
Meer nieuws op Socinet
No Result
View All Result

Partij Jos van Rey in coalitie Roermond

06-04-2022
0

De partij van Jos van Rey , de Liberale Volkspartij Roermond LVR, keert na acht jaar gedwongen oppositie terug in de coalitie van de gemeenteraad van Roermond. Informateur Dirk Franssen van de LVR adviseerde de gemeenteraad woensdagavond een coalitie van zijn partij met GroenLinks, CDA en VVD, goed voor 21 van de 31 raadszetels.

Acht jaar lang handhaafden de grote partijen in Roermond een cordon sanitair rond de LVR, omdat voormalig wethouder Jos van Rey eerst werd verdacht en later ook werd veroordeeld wegens fraude. Die uitsluiting is nu voorbij, bleek woensdag. Ook GroenLinks en VVD lieten weten graag deel te nemen aan de voorgestelde coalitie.

Alleen het CDA maakte onverwachts een terugtrekkende beweging. Die partij zit nog met een aantal vragen die volgens CDA-raadslid Angely Waajen nog beantwoording door de informateur behoeven. Franssen toonde zich onaangenaam verrast over de opstelling van het CDA, temeer omdat hij door wilde als formateur, maar het CDA daar nu voor gaat liggen en daarmee het formatieproces vertraagt.

Volgens de PvdA in de Roermondse raad maakt de opstelling van het CDA duidelijk dat die partij zich wil terugtrekken. Ook Waajen constateerde dat er “nog andere partijen met drie zetels zijn” die in de coalitie zouden kunnen. Franssen nodigde de vier door hem voorgestelde coalitiepartijen tenslotte uit voor een informele bijeenkomst. “Ik zie wel wie er dan komt opdagen”, sloot hij de vergadering af.

De LVR is een afsplitsing van de VVD. De LVR ontstond in 2013 toen de VVD Van Rey onder druk zette om af te zien van zijn kandidatuur voor de verkiezingen van 2014 wegens de verdenking van corruptie. In april 2015 royeerde de VVD Van Rey. De voormalige VVD-wethouder werd enkele jaren geleden tot een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf veroordeeld wegens corruptie en verkiezingsfraude.

Twee jaar lang mocht hij geen wethouder worden – maar die periode is voorbij. Zijn naam werd woensdagavond in Roermond nog niet genoemd. Maar in de gemeenteraad waren de afgelopen jaren felle ruzies tussen LVR en andere fracties, mede vanwege de aanwezigheid van Van Rey. Diens partij groeide de afgelopen verkiezingen van negen naar elf zetels, en blijft met afstand de grootste in de raad.

LEESOOK:

COA: vrijdag genoeg opvangplekken, naar verwachting zaterdag ook

Vijlbrief: deze winter bekijken hoe het gaat zonder Gronings gas

Next Post

NPO test twee nieuwe documentaireseries in de vooravond

login om deel te nemen aan de discussie

NET BINNEN

COA: vrijdag genoeg opvangplekken, naar verwachting zaterdag ook

Vijlbrief: deze winter bekijken hoe het gaat zonder Gronings gas

ON! spant kort geding aan tegen NPO

KLM: belasting overstappende passagiers Schiphol zorgelijk

119 miljoen voor hulp energiebesparing kwetsbaren

Arnhem maakt plaats voor 200 asielzoekers, Zwolle voor 60

Zeven agenten lichtgewond geraakt tijdens Ajax – Marseille

KLM-piloten willen maandag een uur staken op Schiphol

MEEST GELEZEN

BBB presenteert premierskandidaat voor komende Kamerverkiezingen

De (bij)werking van de booster en een voorspelling van oversterfte

Musical over Anne Frank keert in 2024 terug in theater

Binnen twee uur 52.000 euro voor Oekraïne gestort op giro 999

Waarom een accudegradatiecheck bij een gebruikte EV loont

Koning reist ondanks klimaatbeloften met bus naar Maastricht

  • Home
  • Algemeen
  • Coronavirus
  • Geldzaken
  • Sport
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet nieuws - alle rechten voorbehouden. - Cookies

No Result
View All Result
  • Home
  • Algemeen
  • Coronavirus
  • Geldzaken
  • Sport
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet nieuws - alle rechten voorbehouden. - Cookies

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In