zaterdag, 25 maart 2023
Het laatste nieuws op Socinet
  • Login
  • Register
Meer nieuws op Socinet
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
Meer nieuws op Socinet
No Result
View All Result

Meevallend inflatiecijfer geeft techaandelen op Damrak lucht

12-04-2022
0

De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Dat was te danken aan optimisme over de technologiebedrijven die de hoofdgraadmeter op het Damrak rijk is. Die aandelen begonnen de week nog met verliezen, maar een meevallend inflatiecijfer uit de Verenigde Staten maakte veel goed. Betalingsverwerker Adyen en chipbedrijven ASMI en Besi waren de sterkste stijgers.

Consumenten in de Verenigde Staten waren in maart 8,5 procent meer kwijt aan producten en diensten dan een jaar eerder, meldde de Amerikaanse overheid. Dat is weliswaar de hoogste inflatie sinds 1981 in de VS, maar grotendeels in lijn met de verwachtingen van beleggers. Ze waren bevreesd voor nog sterkere prijsstijgingen, wat ook voor snellere renteverhogingen zou kunnen zorgen. Hogere rentes zijn doorgaans slecht voor de waardering van aandelen van met name snelgroeiende techbedrijven.

De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 716,38 punten. De grootste winnaars waren ASMI, Besi en Adyen met winsten tot 3,8 procent. De MidKap zakte juist 0,1 procent tot 1057,31 punten.

Fastned werd na een kwartaalupdate 2 procent lager gezet. Topman Michiel Langezaal van de uitbater van laadstations voor elektrische auto’s waarschuwde weer voor de schommelende energieprijzen en duurdere grondstoffen. Die hebben impact op de prestaties van het bedrijf.

Ebusco schoot bijna 14 procent omhoog. Het bedrijf uit Deurne heeft een grote deal gesloten met Deutsche Bahn. Ebusco mag de komende jaren mogelijk honderden bussen gaan maken voor het Duitse openbaarvervoersbedrijf. Hoeveel geld dat gaat opleveren, is niet naar buiten gebracht.

LEESOOK:

Bronnen: Italië onderzoekt Facebook-moeder om belastingontduiking

Kaag wil nog dit jaar richting kiezen voor de Volksbank

Bouwconcern Heijmans heeft 167 nog te bouwen woningen in Almere verkocht aan woningbelegger en -verhuurder Vesteda. Met de deal is voor Heijmans een omzet van zo’n 62,5 miljoen euro gemoeid. Heijmans eindigde 0,8 procent hoger.

De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs zakten tot 0,6 procent. Deutsche Bank en Commerzbank daalden tot ruim 9 procent. Een niet nader genoemde investeerder verkocht een belang van meer dan 5 procent in de grootste geldschieters van Duitsland.

De euro was 1,0854 dollar waard, tegen 1,0882 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 6,9 procent meer op 100,77 dollar. Brentolie werd 6,8 procent duurder op 105,07 dollar per vat.

Next Post

Reuters: economen somberder over Duitse economie door oorlog

Please login to join discussion

MEEST GELEZEN

geldautomaat verdwijnt cashloos

De geldautomaat verdwijnt uit het straatbeeld: dit zijn de steden in Nederland waar je nog makkelijk of juist steeds lastiger contant kunt betalen

getuige tegen taghi geliquideerd in spanje

Getuige tegen Taghi geliquideerd in Spanje

5 feiten en fabels over angst

corona-booster

De (bij)werking van de booster en een voorspelling van oversterfte

Dit zijn de enige landen die Rusland steunen (spoiler: het zijn er vier)

coronapersconferenties bevatten hypnosetechnieken

Coronapersconferenties bevatten hypnosetechnieken

Zomertijd gaat in, klok weer een uur vooruit

Europese beurzen voor hogere opening op drukke cijferdag

Waarom een accudegradatiecheck bij een gebruikte EV loont

Davina Michelle doet heftige uitspraak over Borsato

MEEST RECENT

Opnieuw meer corona besmettingen, link met carnaval onduidelijk

Forum blijft grootste ledenpartij, BBB grootste groeier

Bronnen: Italië onderzoekt Facebook-moeder om belastingontduiking

Toezichthouder: camera’s van Tesla’s filmen minder

Kaag wil nog dit jaar richting kiezen voor de Volksbank

Afval Amsterdam weer opgehaald, maar gaat ‘enkele dagen duren’

  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Geldzaken
  • Entertainment
  • Auto
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In