dinsdag, 28 juni 2022
Het laatste nieuws op Socinet
  • Login
  • Register
Het laatste nieuws op Socinet
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
Het laatste nieuws op Socinet
No Result
View All Result

Koopmans: verdere toename omikron hangt af van maatregelen

05-01-2022
0
koopmans verdere toename omikron hangt af van maatregelen

ROTTERDAM (ANP) – Dat het aantal positieve coronatests naar een recordhoogte is gestegen, was verwacht nu de nieuwe omikronvariant het meest voorkomt. Maar hoe ver het aantal gevallen nog kan toenemen, is de grote vraag. Dat hangt onder meer af van de maatregelen die het kabinet neemt, zegt Marion Koopmans, viroloog aan het Erasmus Medisch Centrum en lid van het Outbreak Management Team (OMT) dat het kabinet adviseert.

Of de maatregelen moeten worden aangescherpt, of dat de bestaande maatregelen langer van kracht moeten blijven, daarover laat Koopmans zich niet uit. “We zien dat omikron zich ondanks de maatregelen verspreidt, dus het aantal gevallen gaat sowieso toenemen. De maatregelen, dat is een vraag waar advies van het OMT over moet komen, daar kan ik nu niet op vooruitlopen.”

Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg tussen dinsdagochtend en woensdagochtend 24.950 meldingen van positieve tests. Dat is een record.

Verspreiding

De omikronvariant verspreidt zich sneller dan eerdere versies van het virus. Mensen lijken van omikron weliswaar minder ziek te worden dan van andere varianten, maar als het aantal besmettingen fors stijgt, kan dat netto uiteindelijk wel leiden tot meer ziekenhuisopnames. Koopmans: “De modellen van het RIVM voorspellen dat de ziekenhuizen eind januari of begin februari een piek in hun bezetting bereiken. Wanneer die piek precies valt, is lastig te voorspellen. Daarom kijken we naar landen die iets voorlopen op ons, zoals Engeland. Daar zie je een forse stijging van de ziekenhuiscijfers. Daarom is ook in Nederland geadviseerd om strengere maatregelen te nemen.”

Volgens Koopmans kunnen de boostervaccinaties helpen om de verspreiding zo veel mogelijk tegen te gaan. Ongeveer een op de drie volwassenen heeft tot nu toe zo’n oppepprik gekregen. “Als iedereen zo’n vaccinatie heeft gehad, wordt de hoeveel antistoffen in korte tijd zo hoog dat je mag aannemen dat dit de verspreiding echt gaat remmen.”

Sommige landen kampen door omikron met zulke hoge besmettingscijfers dat bedrijven in de knel komen. Te veel werknemers zitten tegelijk in quarantaine. Of en wanneer Nederland dit punt bereikt, is volgens Koopmans niet te voorspellen.

LEESOOK:

Eerste Kamer gaat tijdelijke coronawet wegstemmen

RIVM-hoofd is jaloers op coronamonitoring in andere landen

Next Post
ab osterhaus vaccineer kinderen om scholen open te houden

Ab Osterhaus: 'Vaccineer kinderen om scholen open te houden'

Please login to join discussion

MEEST GELEZEN

klaus schwab

World Economic Forum krijgt € 651.000 subsidie van Ministerie van Economische Zaken

corona-booster

De (bij)werking van de booster en een voorspelling van oversterfte

welkom in 2030 ik bezit niets

Prof. Capel: die hele pandemie is afleiding, dit is waar het echt om gaat, de Great Reset

rechter

‘s Werelds eerste vaccin moordzaak tegen Bill Gates, Adar Poonawalla ingediend bij het Hooggerechtshof van India

Waarom een accudegradatiecheck bij een gebruikte EV loont

Kabinet sluit ’machtsmiddelen’ voor opvangplaatsen niet uit

OM eist 15 jaar cel tegen gewelddadige Marcin W. uit Waddinxveen: ’Kogels op verkeerde huis’

kuipers het gaat heel hard

Kuipers: ‘Het gaat heel hard, besmettingen kunnen oplopen tot wel 100.000 per dag’

pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld

mRNA-uitvinder Malone: ​​​​”Pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld”

ab osterhaus in afrika is veel meer immuniteit in de bevolking

Ab Osterhaus: in Afrika is veel meer immuniteit in de bevolking omdat de vaccinatiegraad laag is

MEEST RECENT

Vertrouwen in economie eurozone nagenoeg stabiel

Defensie koopt kruisraketten en extra F-35’s

Verdeeldheid rond olieboycot Rusland overschaduwt EU-top Oekraïne

CBS: instroom schuldsanering verder gedaald en historisch laag

Brand in zorginstelling Alkmaar, 16 bewoners geëvacueerd

Michelin maakt sterren bekend in DeLaMar Theater Amsterdam

  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Geldzaken
  • Entertainment
  • Auto
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In