zaterdag, 25 maart 2023
Het laatste nieuws op Socinet
  • Login
  • Register
Meer nieuws op Socinet
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
Meer nieuws op Socinet
No Result
View All Result

GGD’en nog volop aan het testen voor coronaprikcampagne herfst

03-08-2022
0

UTRECHT (ANP) – De GGD’en zijn deze zomer nog volop aan het testen met manieren waarop het vaccineren tegen corona komende herfst zo efficiënt mogelijk kan, zo vertelt een woordvoerder van koepelorganisatie GGD GHOR Nederland. Vanaf half september moeten 700.000 mensen per week een herhaalprik kunnen krijgen. De 25 GGD’en bekijken zelf wat de beste manieren zijn om zo efficiënt mogelijk te prikken.

Zo is er getest met het inzetten van barcodes voor het doorgeven van persoonsgegevens. Zo’n code krijgt iemand dan bij de afspraakbevestiging voor de prik. Op de vaccinatielocatie wordt de code gescand, zodat de persoonsgegevens niet handmatig hoeven te worden ingevoerd. Dat scheelt tijd.

Ook oefenen GGD’en met manieren waarop mensen eenmaal in de prikhal zo snel mogelijk hun inenting kunnen krijgen. Afgelopen winter werden mensen op sommige vaccinatielocaties in rijen ingeënt, in plaats van allemaal in een apart hokje. Dat is nu op meer locaties getest, aldus de GGD.

Vaste locaties

Wat betreft de locaties zelf: die zijn geregeld, zegt de woordvoerder. “We hebben momenteel 84 vaste locaties. Daarmee hebben we voldoende capaciteit voor de najaarscampagne.” Er wordt gevaccineerd in onder meer de Brabanthallen in Den Bosch, de Zeelandhallen in Goes en SnowWorld in Terneuzen. Daarnaast openen er net als tijdens eerdere vaccinatierondes weer pop-uppriklocaties, bijvoorbeeld in wijken met een lagere vaccinatiegraad.

LEESOOK:

Opnieuw meer corona besmettingen, link met carnaval onduidelijk

Meer coronabesmettingen vastgesteld en meer ziekenhuisopnames

De gezondheidsdiensten zoeken nog naar voldoende personeel, bevestigt de woordvoerder na berichtgeving daarover van het AD. In totaal hebben de GGD’en 13.300 mensen nodig voor de nieuwe prikronde. Naast prikkers gaat het onder meer om artsen, callcentermedewerkers, administratief medewerkers en beveiligers. Hoeveel mensen er nog geworven moeten worden, houdt de koepelorganisatie niet centraal bij. De gezondheidsdiensten hebben wel aangegeven dat het gaat lukken om voldoende mensen te vinden, aldus de GGD GHOR.

Voor de herhaalprik komen dit najaar zo’n 13 miljoen mensen vanaf 12 jaar in aanmerking, legt de woordvoerder uit. Verwacht wordt dat een krappe 4 miljoen zestigplussers de vaccinatie ook daadwerkelijk zullen nemen. Van de mensen tussen de 12 en 59 jaar komen naar verwachting tussen de 2 en de 5 miljoen mensen opdagen.

Next Post

PostNL biedt al zijn postbezorgers vast contract aan

Please login to join discussion

MEEST GELEZEN

geldautomaat verdwijnt cashloos

De geldautomaat verdwijnt uit het straatbeeld: dit zijn de steden in Nederland waar je nog makkelijk of juist steeds lastiger contant kunt betalen

getuige tegen taghi geliquideerd in spanje

Getuige tegen Taghi geliquideerd in Spanje

5 feiten en fabels over angst

corona-booster

De (bij)werking van de booster en een voorspelling van oversterfte

Dit zijn de enige landen die Rusland steunen (spoiler: het zijn er vier)

coronapersconferenties bevatten hypnosetechnieken

Coronapersconferenties bevatten hypnosetechnieken

Zomertijd gaat in, klok weer een uur vooruit

Europese beurzen voor hogere opening op drukke cijferdag

Waarom een accudegradatiecheck bij een gebruikte EV loont

Davina Michelle doet heftige uitspraak over Borsato

MEEST RECENT

Opnieuw meer corona besmettingen, link met carnaval onduidelijk

Forum blijft grootste ledenpartij, BBB grootste groeier

Bronnen: Italië onderzoekt Facebook-moeder om belastingontduiking

Toezichthouder: camera’s van Tesla’s filmen minder

Kaag wil nog dit jaar richting kiezen voor de Volksbank

Afval Amsterdam weer opgehaald, maar gaat ‘enkele dagen duren’

  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Geldzaken
  • Entertainment
  • Auto
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In