zaterdag, 25 juni 2022
Het laatste nieuws op Socinet
  • Login
  • Register
Het laatste nieuws op Socinet
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
Het laatste nieuws op Socinet
No Result
View All Result

Espargaro haalt extra motivatie uit afwijzing Aprilia door jonge rijders

© Gold and Goose / Motorsport Images

06-04-2022
0

Zondag pakte Aleix Espargaro tijdens de Grand Prix van Argentinië in zijn 200e MotoGP-start dan eindelijk zijn eerste overwinning in de hoogste klasse. Dat was meteen ook zijn eerste zege in 283 starts in het wereldkampioenschap, terwijl hij Aprilia de eerste overwinning sinds de MotoGP-terugkeer in 2015 schonk. Espargaro rijdt sinds 2017 voor de Italiaanse fabrikant en speelt sindsdien een belangrijke rol in de ontwikkeling van de RS-GP tot een solide machine.

De afgelopen jaren is Aprilia er niet in geslaagd om sterke rijders als Cal Crutchlow en Andrea Dovizioso aan zich te binden. Eind 2020 heeft het team – na de dopingschorsing van Andrea Iannone – geprobeerd om jonge Moto2-talenten als Marco Bezzecchi en Joe Roberts aan te trekken, maar ook daarin slaagde de fabrikant niet. Met name de afwijzingen van de jonge rijders hebben Espargaro de motivatie gegeven om de critici de mond te snoeren en te blijven vechten voor de eerste MotoGP-zege van Aprilia.

“Ik herinner me goed dat ik met Maverick [Viñales] bij Suzuki reed en daar klaar was omdat ik niet competitief genoeg was. Aprilia belde me en ik stond natuurlijk helemaal niet bovenaan de lijst met snelle rijders”, vertelt Espargaro na een vraag van Motorsport.com. “Niemand ging daar naartoe, de snelle rijders wilden niet, niemand geloofde in het project. Vanaf de eerste dag zei ik ‘ik ga proberen deze motor te laten shinen, ik ga proberen deze motor naar de top te brengen’. Ik verwachtte niet dat het zo lang zou duren, maar eindelijk is het gelukt. Zelfs drie jaar geleden probeerden we jonge coureurs te overtuigen om te komen en zij zeiden ‘ik wacht liever op een andere motor’. Dit heeft mij nog hongeriger gemaakt, het gaf mij extra motivatie omdat ik zei ‘oké, je gaat deze dag herinneren als een slechte als je nee zegt tegen Aprilia’. Er is nog veel werk te doen, maar ik denk dat men – en vooral de jongere rijders – Aprilia als een serieuzer project gaan zien en als optie voor de toekomst. Dat is denk ik geweldig voor de sport.”

Het huidige contract van Espargaro bij Aprilia loopt eind 2022 af, hoewel hij inmiddels dicht bij een verlenging van de deal is. Gevraagd of de overwinning hem meer drive geeft om door te gaan met racen, stelt hij: “Het zou niet eerlijk richting mijzelf zijn om nu te stoppen. Dat denk ik na al het harde werk en het feit dat ik niet eerder gewonnen heb, nooit een van de sterkste rijders in een klasse was”, aldus Espargaro. “Om eerlijk te zijn richting mezelf moet ik nog minimaal een of twee jaar racen. Fysiek voel ik me goed genoeg en ik geniet van het racen. Over de toekomst maak ik me eigenlijk niet druk. Ik wil van dit jaar genieten en proberen competitief en snel te zijn. Natuurlijk heb ik meer energie om door te gaan met racen. Tegelijkertijd moet ik zeggen dat het moeilijk is om ver weg te zijn van mijn familie. Maar als ik races kan winnen of vooraan in het kampioenschap kan staan, gaat dat natuurlijk makkelijker.”

LEESOOK:

Koolhof ’team to beat’ in Nederlands getint dubbeltoernooi Parijs

Basketballers Boston Celtics na twaalf jaar terug in NBA-finale

Next Post

Verzekeraars zien faillissement Rusland steeds dichterbij komen

Please login to join discussion

MEEST GELEZEN

corona-booster

De (bij)werking van de booster en een voorspelling van oversterfte

klaus schwab

World Economic Forum krijgt € 651.000 subsidie van Ministerie van Economische Zaken

Waarom een accudegradatiecheck bij een gebruikte EV loont

welkom in 2030 ik bezit niets

Prof. Capel: die hele pandemie is afleiding, dit is waar het echt om gaat, de Great Reset

rechter

‘s Werelds eerste vaccin moordzaak tegen Bill Gates, Adar Poonawalla ingediend bij het Hooggerechtshof van India

Hoe het Beste Vloermateriaal Kiezen? Wel, met deze 15 Voorbeelden!

kuipers het gaat heel hard

Kuipers: ‘Het gaat heel hard, besmettingen kunnen oplopen tot wel 100.000 per dag’

pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld

mRNA-uitvinder Malone: ​​​​”Pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld”

melissa ciummei

Melissa Ciummei – “Dit gaat Over een Financiële Reset”

ab osterhaus in afrika is veel meer immuniteit in de bevolking

Ab Osterhaus: in Afrika is veel meer immuniteit in de bevolking omdat de vaccinatiegraad laag is

MEEST RECENT

Vertrouwen in economie eurozone nagenoeg stabiel

Defensie koopt kruisraketten en extra F-35’s

Verdeeldheid rond olieboycot Rusland overschaduwt EU-top Oekraïne

CBS: instroom schuldsanering verder gedaald en historisch laag

Brand in zorginstelling Alkmaar, 16 bewoners geëvacueerd

Michelin maakt sterren bekend in DeLaMar Theater Amsterdam

  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Geldzaken
  • Entertainment
  • Auto
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In