zaterdag, 25 juni 2022
Het laatste nieuws op Socinet
  • Login
  • Register
Het laatste nieuws op Socinet
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle
No Result
View All Result
Het laatste nieuws op Socinet
No Result
View All Result

EMA keurt coronapil Pfizer goed, mogelijk ook snel beschikbaar in Nederland

27-01-2022
0
coronapil pfizer

Het Europese geneesmiddelenbureau (EMA) heeft donderdag de coronapil van farmaceut Pfizer goedgekeurd. Dat betekent dat de pil waarschijnlijk ook snel in Nederland zal worden ingezet. De kuur vermindert sterfte en ziekenhuisopname onder coronapatiënten die het risico lopen op ernstige ziekte door het coronavirus.

Ton de Boer, voorzitter van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG), benadrukt dat het middel niet voorkomt dat je het coronavirus oploopt. “Het medicijn is een aanvulling op de bestaande behandelingen en vaccinaties.”

Eerder gaf het EMA al toestemming voor het gebruik van de coronapil van Pfizer in de EU, maar er was nog geen officiële goedkeuring. Nederland wilde daar eerst op wachten.

Ook de Europese Commissie moet nog groen licht geven voor het gebruik van Paxlovid, de naam van het middel. Dat volgt normaliter niet lang na een positief oordeel vanuit het EMA. Daarna kan het ook in Nederland worden gebruikt.

“Wij hopen dat deze coronapillen een bijdrage kunnen leveren aan de behandeling van mensen thuis. Zorgverleners kunnen Paxlovid voorschrijven aan coronapatiënten die in een risicogroep vallen én waarbij de kans op ziekenhuis opname groot is”, zegt De Boer.

LEESOOK:

Eerste Kamer gaat tijdelijke coronawet wegstemmen

RIVM-hoofd is jaloers op coronamonitoring in andere landen

Middel bedoeld voor volwassenen in risicogroep

Paxlovid is bedoeld voor volwassenen die net positief zijn getest op het coronavirus en behoren tot een risicogroep, waardoor ze in het ziekenhuis zouden kunnen belanden. Hieronder vallen bijvoorbeeld mensen met suikerziekte en overgewicht. Mensen die het middel krijgen, moeten maximaal vijf dagen na de eerste klachten beginnen met het slikken ervan.

Het grootste probleem met Paxlovid is dat het wisselwerkingen heeft met andere medicijnen, waardoor die sterker of minder sterk werken. Zorgverleners moeten daarom goed controleren welke medicijnen nog meer door een patiënt worden gebruikt.

Het medicijn bestaat uit twee pillen. De ene pil bevat nirmatrelvir, de andere ritonavir. Een coronapatiënt moet iedere vijf dagen lang elke twaalf uur drie tabletten via de mond innemen: twee tabletten met nirmatrelvir en een met ritonavir. De hele kuur bestaat dan uit dertig tabletten.

De meest voorkomende bijwerkingen van Paxlovid zijn mild, zoals verandering van smaak, hoofdpijn, diarree en overgeven. In sommige gevallen kregen patiënten ook last van spierpijn of een hogere bloeddruk.

Het is aan huisartsen om te bekijken hoe en of de coronapil kan worden ingezet in Nederland. Experts zullen zich daarover buigen een zogenoemde behandelrichtlijn opstellen, zegt het ministerie van Volksgezondheid. Op basis van die richtlijn wordt het middel voorgeschreven aan coronapatiënten.

Nederland heeft nog geen coronapillen besteld bij Pfizer. Afgesproken is om de inkoop Europees te regelen en de onderhandelingen tussen de Europese Commissie en Pfizer lopen nog. Hoeveel tijd daarvoor nodig is, durft het ministerie niet te zeggen.

EMA verwacht dat Paxlovid ook werkt bij omikron

De farmaceut heeft Paxlovid getest op zo’n tweeduizend proefpersonen. De ene helft kreeg de echte pillen, de andere helft kreeg een niet-werkende zoutoplossing, ook wel een placebo genoemd. Zo konden de uitkomsten met elkaar worden vergeleken.

In de controlegroep moest 6,3 procent van de patiënten in een ziekenhuis worden opgenomen, tegenover 0,8 procent die Paxlovid hadden gekregen. In de placebogroep stierven negen mensen, van de Paxlovid-groep overleed niemand. Volgens De Boer wordt één ziekenhuisopname voorkomen per achttien personen die het middel innemen.

Een kanttekening bij het onderzoek is dat de coronapil werd getest in de tijd dat de deltavariant van het coronavirus nog dominant was. De onderzoekers verwachten echter ook dat de pil werkzaam is tegen andere varianten, zoals de omikronvariant.

In november besloot het EMA al dat Nederland en de andere EU-landen een andere coronapil mochten gebruiken. Die is gemaakt door MSD en heet molnupiravir, en werkt bij nader inzien minder goed dan gedacht.

Bron: NU.nl

Next Post
kabinet geeft dit jaar 20 miljoen noodhulp aan afghanistan

Kabinet geeft dit jaar 20 miljoen noodhulp aan Afghanistan

Please login to join discussion

MEEST GELEZEN

corona-booster

De (bij)werking van de booster en een voorspelling van oversterfte

klaus schwab

World Economic Forum krijgt € 651.000 subsidie van Ministerie van Economische Zaken

Waarom een accudegradatiecheck bij een gebruikte EV loont

welkom in 2030 ik bezit niets

Prof. Capel: die hele pandemie is afleiding, dit is waar het echt om gaat, de Great Reset

rechter

‘s Werelds eerste vaccin moordzaak tegen Bill Gates, Adar Poonawalla ingediend bij het Hooggerechtshof van India

melissa ciummei

Melissa Ciummei – “Dit gaat Over een Financiële Reset”

Hoe het Beste Vloermateriaal Kiezen? Wel, met deze 15 Voorbeelden!

kuipers het gaat heel hard

Kuipers: ‘Het gaat heel hard, besmettingen kunnen oplopen tot wel 100.000 per dag’

pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld

mRNA-uitvinder Malone: ​​​​”Pfizer is een van de meest criminele farmaceutische organisaties ter wereld”

Twee gewonden bij brand in transformatorhuis Apeldoorn

MEEST RECENT

Vertrouwen in economie eurozone nagenoeg stabiel

Defensie koopt kruisraketten en extra F-35’s

Verdeeldheid rond olieboycot Rusland overschaduwt EU-top Oekraïne

CBS: instroom schuldsanering verder gedaald en historisch laag

Brand in zorginstelling Alkmaar, 16 bewoners geëvacueerd

Michelin maakt sterren bekend in DeLaMar Theater Amsterdam

  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Weer
  • Sport
  • Entertainment
  • Auto
  • Geldzaken
  • Lifestyle

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

No Result
View All Result
  • Home
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Coronavirus
  • Sport
  • Geldzaken
  • Entertainment
  • Auto
  • Lifestyle
  • Weer

© Socinet - alle rechten voorbehouden. - Cookies

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms below to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In